::: NEWS :::

Dorota Walentynowicz – wykład gościnny

27.05.2024, Wydział Fotografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu

https://fotografia.uap.edu.pl/

Dorota Walentynowicz : On photographic practices in Polish feminist art – guest lecture

17.04.2024 University of Applied Sciences and Arts in Dortmund, Photographic Studies program

https://www.fh-dortmund.de/hochschule/design/index.php

Bal Osób Opiekujących Się

09.03.2024 Galeria BWA Wrocław

artystki: Kasia Kania, Wera Morawiec, Anna Steller, Marta Stoces, Ania Witkowska, Dorota Walentynowicz, Ula Zerek

https://bwa.wroc.pl/bal-osob-opiekujacych-sie/

(NIE) OPOWIEDZIANE – wystawa

15-29.12.2023 I Wielka Zbrojownia Gdańsk

artyści/artystki: Neil Andrew Taylor, Agnieszka Babińska, Beata Cedrzyńska, Magdalena Czajka Cardoso, Andrzej Dudek-Dürer, Mariusz Filipowicz, Nigel Grierson, Karol Grygoruk, Grzegorz Jarmocewicz, Sebastian Klochowicz, Jarosław Klupś, Weronika Kobylińska, Marzena Kolarz, Lucyna Kolendo, Antoine Martin, Rafał Milach, Jowita Mormul, Janusz Musiał, Valentyn Odnoviun, Patrycja Orzechowska, Josée Pedneault, Agnieszka Piasecka, Viacheslav Poliakov, Małgorzata Popinigis, Agnieszka Rayss, Dominika Sadowska, Agnieszka Sejud, Hanna Shumska, Alnis Stakle, Agata Szuba, Roksolana Tabaka, Dorota Walentynowicz, Witold Węgrzyn, Piotr Wołyński, a.w. , Adrian Wykrota, Wojciech Zamiara

https://www.zbrojowniasztuki.pl/wystawa-nieopowiedziane

(NIE) OPOWIEDZIANE – konferencja

16-17.12.2023 I Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

https://www.zbrojowniasztuki.pl/konferencja-nieopowiedziane

PLENUM MEMINARIUM #4. (Nie)możliwe praktyki troski

10.12.2023 I Galeria Arsenał Białystok

z udziałem : Plenum Osób Opiekujących Się (Ada Rączka, Dorota Walentynowicz, Katarzyna Kania, Wera Morawiec), Nika Kimaty, Katarzyna Malejka, Natalia Fiedorczuk

w ramach wystawy „Radykalne Rodzicielstwo”

https://galeria-arsenal.pl/plenum-meminarium-4

Bienala Alb/Negru, Editia a VIII
11.11.2023 – 06.01.2024  I Centre Culturale din Satu Mare RO
Artist:  Helen Adkins, Lucian Alexiu, Timm Badossa, József Bartha, Sándor Bartha, Stephan Baumkötter, Lola Belecciu, Alex Bodea, David Böhm, Astrid Brandt, Cathy Burghi, Aurelian Busuioc, Patrick Cauvin, Dan Mircea Cipariu, Anton Dadalius, Gerald Domenig, Sven Drühl, Julian Faulhaber, Dorothea Fleiss, Șerban Foarță, Jiří Franta, Heribert Friedl, Julien Gardair, Philip Grözinger, Jonas Hellborg, Lena Henke, Benedikt Hipp, Olivier Hölzl, Ruud Janssen, Robert Maximilian Keller, Christine Kertz, Király Gabriela, Gabriele Langendorf, Cezar Lăzărescu, Eirini Linardaki, Ronny Lischinski, Iolanda Malamen, Pauline M’barek, Gheorghe Mocuța, Moldvay Katalin, Monotremu, Chemao Mountassir, Alice Musiol, Guido Nussbaum, Christoph Ortega, Vincent Parisot, Ana Pătan, Tudor Pătrașcu, Sonya Rademeyer, Oliver Ressler, Christoph Ruckhäberle, Valer Sasu, Vasile Spiridon, Liviu Ioan Stoiciu, Szabó András, Szilárd Gáspár, Robert Șerban, Luciana Tămaș, Andrea Tivadar, Timm Ulrichs, Nicolae Dumitru Vlădulescu, Dorota Walentynowicz, Peter Weibel, Pan Ping Yu, Chien Yin-ru, Mihai Zgondoiu
curated by Lola Belecciu and Luciana Tămaș
„ona – ona” : Czytanie performatywne

3.11.2023  I  Instytut Kultury Miejskiej Gdańsk

udział biorą: autorka sztuki Malina Barcikowska, choreografka i dramaturżka Kasia Kania, oraz osoby z Plenum Osób Opiekujących Się: Wera Morawiec, Anna Steller, Dorota Walentynowicz, Ania Witkowska

https://ikm.gda.pl/czytanie-z-plenum/

O opiece, sztuce, marynowaniu

25.08-27.08.2023  I  Galeria Nicponiej, Wrocław

wystawa, spotkanie i warsztaty z udziałem Plenum Osób Opiekujących Się (Wera Morawiec, Adu Rączka, Gabi Skrzypczak, Anna Steller, Marta Stoces, Dorota Walentynowicz, Ula Zerek, Ania Witkowska)

https://www.facebook.com/nicponiej

Following a Common Path – exhibition

22.06-23.07.2023  I  Muzeum Okręgowe w Toruniu

artists : Victor Artiga Rodriguez, Thomas Werner, Dorota Walentynowicz, Lars Engelbrecht, Lilia Gabo, Angela Peters, Dietlind Horstmann-Köpper, Nils Levin Sehnert, Lisa Marie Steude, Sarah Kunze, Adam Michalik, Kateryna Ocheredko, Tetiana Ocheredko, Diana Anpilogova

https://muzeum.torun.pl/szlakiem-wspolnoty

artist on the move – workshop

20.06.2023  I  Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

warsztat zrealizowany w ramach projektu „START : Intensywne Międzynarodowe Programy Kształcenia”

https://asp.gda.pl/artist-on-the-move

Archival Memories: Image, Sequence, Knowledge

8-9.06. 2023  I  University of Leiden, Den Haag NL

A multimodal photo essay working group bringing together researchers who are using photography as an integral part of their research practice.

http://tractsnetwork.online/archival-memories/

VIRUS DIARY contributions

17.05 – 20.05.2023  I  Ost Anders Festival, Nuremberg DE

curated by Luciana Tamas und Cristina Simion

https://ostanders.de/vernissage_experience/

konferencja „Kolektywy i hybrydy. Nowe wspólnoty między sztuką, nauką i innymi praktykami poznawania”

19.04-21.04.2023  I  Katedra Performatyki, Uniwersytet Jagielloński Kraków

panel „Uczenie i oduczanie. Kolektywne praktyki tworzenia i dzielenia się wiedzą”

http://www.performatyka.uj.edu.pl

Bossware — solo show

14.04. – 23.04.2023  I  New Joerg, Vienna AT

artist : Dorota Walentynowicz

Opening: 14.04, 18h-23h

https://newjoerg.at/exhibitions/bossware

Ekonomia i dobrostan – seminarium

2.04.2023  I  Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

uczestnicy/ czki : Plenum Osób Opiekujących Się (Wera Morawiec, Adu Rączka, Gabi Skrzypczak, Anna Steller, Dorota Walentynowicz, Ula Zerek, Ania Witkowska), Kuba Szreder, Ida Ślęzak,  prowadzenie : Monika Weychert

https://artmuseum.pl/ekonomia-i-dobrostan-meminarium

Twarzą w twarz / face to face — wystawa/exhibition

26.02-04.06.2023  I  Muzeum Narodowe / National Museum, Wrocław

artists : Zach Blas, James Bridle, Olaf Brzeski, Claude Cahun, Tomasz Dobiszewski, Omer Fast, Weronika Gęsicka, Waldemar Grażewicz, Janes Haid-Schmallenberger, Andrzej Karmasz, Katarzyna Kozyra, Herman Krone, Natalia LL, Stanisław Markowski, Nikodem Nowakowski, Joanna Rajkowska, Cindy Sherman, Katarzyna Szumska, Karolina Szymanowska, Dorota Walentynowicz, Gillian Wearing, Andrzej Wasilewski, Anna and Adam Witkowscy, Krzysztof Wodiczko, Jan Stanisław Wojciechowski, Ksawery Wolski

curators: Iwona D. Bigos, Małgorzata Micuła

https://mnwr.pl/en/face-to-face/

Para Bellum — wystawa/exhibition

Międzynarodowa wystawa w rocznicę pełnej inwazji Rosji na Ukrainę.

24.02. – 05.03.2023  I  WL4 Przestrzeń Sztuki,

https://wl4.pl/events/

7. Gdańskie Biennale Sztuki — wystawa/exhibition

https://ggm.gda.pl/pl/21551/7-gdanskie-biennale-sztuki/

VI Edycja – Gdańska Kolekcja Sztuki Współczesnej w zbiorach NOMUS

Prace zakupione w 2022 roku do Gdańskiej Kolekcji Sztuki Współczesnej :

Dorota Walentynowicz – „She-camera” 2021,  Piotr Wyrzykowski – „Beta Nassau” 1993, Zuza Golińska – „Czerwony Gigant” 2020, Tomek Zerek – „Zaspa Zerka” 2007, Sławomir Witkowski – „Zadyma” 1987, Agata Nowosielska – „Róża” 2015, Rafał Milach – „Strajk”  2020-2021, Jakub Bąkowski – „Polaris” 2009

https://nomus.gda.pl/depozyt-miasta-gdanska

Responsibility and Response-ability: On the Art of Sharing Research and Reshaping Futures in Central and Eastern Europe

rocznik naukowy „Miejsce” nr 8/2022

with contributions by : Tom Holert, Joanna Zylinska, Irena Lagator Pejovic, Ágnes Eperjesi, Zofia Nierodzińska, Dorota Walentynowicz, Natalia Romik, Kuba Szreder and Aleksandra Janus

edited by Karolina Majewska-Güde

http://miejsce.asp.waw.pl/8-2022/

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej

Dorota Walentynowicz: „Fotografia wobec praktyk wizualności i polityki ekspozycji”

 25.10. 2022 I Wydział Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku

https://zbrojowniasztuki.pl/publiczna-obrona-rozprawy-doktorskiej

XXV Feminist Seminar: Beyond the Divisions. Women’s Art-Based Collective Actions

15.10.2022  I  Gallery lokal_30, Warsaw

speakers : Karolina Majewska-Guede, Collective Skirts of Freedom, Dorota Walentynowicz, Anka Leśniak, Joan Snitzer

invited by Agnieszka Rayzacher

http://lokal30.pl/xxv-feminist-seminar-beyond-the-divisions

WARSZAWSKA JESIEN — STREFA DIALOGU ZJAWISKA

18.09.2022 | ATM Studio Warszawa

Małgorzata Walentynowicz – fortepian, media elektroniczne
Dorota Walentynowicz – wideo w utworze Rituals
Sławomir Wojciechowski  – elektronika

https://warszawska-jesien.art.pl/2022

Z potrzeby serca — Dyskusja o pracy afektywnej

03.09.2022 I Galeria Miejska, 4G, ul. Szeroka 37, Gdańsk

uczestnicy/ czki :  Plenum Osób Opiekujących Się (Dorota Walentynowicz, Wera Morawiec, Anna Steller, Ania Witkowska) oraz socjolog Kuba Szreder; prowadzenie : Ania Ciabach

https://ggm.gda.pl/z-potrzeby-serca/

https://soundcloud.com/z-potrzeby-serca

CHERISH — SOLO SHOW

Galeria Miejska, 4G, ul. Szeroka 37, Gdańsk

1.07 – 4.09.2022,  opening: 1.07.2022, 18.00-21.00h
artist: Dorota Walentynowicz
curators: Anna Ciabach, Maria Sasin

https://www.ggm.gda.pl/Dorota_Walentynowicz_CHERISH

DA CAMERA — MUSICA POLONICA NOVA FESTIVAL

The National Forum of Music (NFM) in Wrocław

25 – 29.04.2022

https://www.nfm.wroclaw.pl/

PIERWSZE MIEJSCE W TABELI? — wystawa/ exhibition

Trafostacja Sztuki w Szczecinie

22.04 – 24.07.2022

artystki i artyści: AKS „Zły” Warszawa, Paweł Althamer, Ruth Beraha, Martinka Bobrikova & Oscar De Carmen, Maciej Cholewa, The Cool Couple, Aleksandra Demianiuk, Mikołaj Długosz, Dobro Pany, Femen, Massimo Furlan, Kornel Janczy, Łukasz Jastrubczak, Irena Kalicka, Kamil Kuskowski, Natalia Laskowska, Kornel Miglus, Nagrobki, Juan Obando, Pussy Riot, Roman Signer, Katya Shadkovska, Zdzisław Sosnowski, Łukasz Surowiec, Iza Szostak, Andrzej Tobis, Łukasz Trzciński, Dorota Walentynowicz, Zbigniew Warpechowski, Janusz III Waza, Piotr Wysocki

kuratorzy: Anna Ciabach, Stanisław Ruksza

https://trafo.art/pierwsze-miejsce-w-tabeli/

Occupy #3  NETWORKS — exhibition

Greek General Consulate New York / French General Consulate New York

09.02- 10.03.2022

https://www.occupyartproject.com

The Archive as a Place of Cross-Generational Remaking — publication

Miejsce, issue 7/21

text by Karolina Majewska-Güde with works by Dorota Walentynowicz

http://miejsce.asp.waw.pl

PRACOWNIA OTWARTA

Wydział Rzeźby i Intermediów ASP w Gdańsku

13-17.12.2021

pracownia otwarta z Dorotą Walentynowicz dla studentów II stopnia

https://asp.gda.pl

O sztuce udostępniania badań artystycznych i kształtowaniu przyszłości — seminarium

16.11.2021 Wydział Zarządzania Kulturą Wizualną ASP w Warszawie

seminarium z okazji 10-lecia działalności Wydziału

goście: Tom Holert, Joanna Zylińska, Zofia Małkowicz, Łukasz Jastrubczak, Zofia Nierodzińska, Post Brothers, Dorota Walentynowicz, Alicja Rogalska, Irena Lagator, Ágnes Eperjesi, Magda Stanová, Karol Radziszewski, Zuzana Križalkovičová

moderacja: Marika Kuźmicz, Luiza Nader, Karolina Majewska-Güde, Jan Sowa

https://asp.waw.pl/seminarium/

public art as a commune — panel discussion

21.10.2021 Occupy Art Project and Adelphi University

with : Argie Agelarakis, Eirini Linardaki, Aristides Logothetis, Alexandros Georgiou, Sozita Goudouna, Shani Ha, Olga Hatzidaki, Natasha Katerinopoulos, Gloria Luca, Jennifer Nelson, Eleni Riga, Theophilos Tramboulis, Dorota Walentynowicz

https://occupyartproject.com

RETHINKING ARTISTIC PRODUCTIVITY WITH WATER — presentation

pisze/mówi/robi collective at POM Conference Berlin 14-17.09. 2021

Track ‘Interferences of the Multitude’

https://www.pomconference.org/

The Medusa v. The Odalisque — exhibition

30.07 – 20.08.2021  Mz. Baltazars,  Vienna AT

A collaborative exhibition of Dorota Walentynowicz & Patrícia J. Reis

GRASSOMANIA. KOLEKCJA— exhibition

30.07-16.10.2021 Gdańska Galeria Güntera Grassa

Kuratorka: Maria Sasin

Prezentacja prac plastycznych  Güntera Grassa.  Autorką podstaw pod rzeźby, wykonanych z blachy stalowej o wielościennej, zróżnicowanej formie jest gdańska artystka Dorota Walentynowicz.

https://www.ggm.gda.pl

CUD — VIII Edycja Festiwalu OKO NIGDY NIE ŚPI

18.06.2021 – 21.06.2021

Pałac Ostromecko // Galeria Miejska BWA w Bydgoszczy

artyści: Marek Chlanda, Karolina Gołębiowska, Elżbieta Jabłońska, Jakub Elwertowski, Daniel Rumiancew, Johanna Smiatek, Joanna Zastróżna, Oskar Dawicki, Patrycja Orzechowska, Andrzej Sobiepan, Dariusz Fodczuk, Ania Witkowska, Julia Kurek, Grzegorz Pleszyński, Dorota Walentynowicz,  Małgorzata Walentynowicz, Magda Jędra, Monika Deimling & BBB Johannes Deimling, Rima Sadurska

https://palaceostromecko.pl

Lynch Études for piano, soundtrack and video – screening

11.05. 2021 The Cologne Philharmonie 

piano : Małgorzata Walentynowicz, cinematography : Dorota Walentynowicz

camera : Mütze Media, sound : Thomas Wörle, electronics : Dominik Kleinknecht  

http://philharmonie.tv/

You’ll Never Walk Alone – exhibition

13.12.2020 – 30.4.2021 Galeria Labirynt, Lublin

http://labirynt.com

Nakład własny. Rozmowy – publication

wydawca/ publisher: Fundacja Kultury Wizualnej CHMURA 2021

ISBN: 978-83-956009-0-6

https://fundacjachmura.pl/NW.pdf

EKSPERYMENT EKSLIBRIS – publication

wydawca/ publisher: Gdańska Galeria Miejska 2021

artyści: Alicja Karska i Aleksandra Went, Tomasz Kopcewicz, Agata Nowosielska, Anna Orbaczewska, Patrycja Orzechowska, Maciek Salamon, Dominika Skutnik, Dorota Walentynowicz, Adam Witkowski, Ania Witkowska, Krzysztof Wróblewski, Marcin Zawicki

https://www.ggm.gda.pl/Kalendarz_2021

.

.

NEGATYW – Concert

17.12.2020 Narodowe Forum Muzyki, Wrocław

wykonawcy: Małgorzata Walentynowicz – fortepian, Dorota Walentynowicz – projekcje wideo i oprawa sceniczna koncertu, Sławomir Wojciechowski – elektronika, Cezary Duchnowski – elektronika

.

.

Women’s visual and material voice-making in the public sphere – debate

15.12. 2020 Occupy Art Project

with : Uta Brandes, Elizabeth Reznick, Eleni Riga, Stefania Strouza, Stella Malliaraki, Dorota Walentynowicz; moderated by Melanie Levick-Parkin & Eirini Linardaki

https://www.facebook.com/events/875632163188606

.

.

Badania oparte o sztukę / sztuka oparta o badania – workshop

22-23.11.2020 I Wydział Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa UAP Poznań

wykład i warsztaty z kolektywem pisze/mówi/robi

https://uap.edu.pl

.

.

Sacrum Profanum 2020 FESTIVAL – Concert

30.10 – 30.11.2020 Krakow

prologue: „Kubrick Études for piano and glitch”  by Nicole Lizée; artists: Małgorzata Walentynowicz – piano, Dorota Walentynowicz – cinematography

http://sacrumprofanum.com/

.

.

CZY BADANIA ARTYSTYCZNE? – conference

22-23 10 2020 I Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta, Wrocław

z kolektywem pisze/mówi/robi

www.czybadaniaartystyczne.pl

.

.

FANTOMOWE ARCHIWUM – debate

18.10.2020 I Fundacja Kultury Wizualnej Chmura

Panel dyskusyjny z udziałem: Honoraty Martin, Grzegorz Klamana i Wojciecha Zamiary; prowadzenie: Monika Popow i Dorota Walentynowicz

https://fundacjachmura.pl

.

.

EXPERYMENT EXLIBRIS – online exhibition

17.07 – 16.10.2020 I Gdańska Galeria Miejska

Artyści: Alicja Karska i Aleksandra Went, Tomasz Kopcewicz, Agata Nowosielska, Anna Orbaczewska, Patrycja Orzechowska, Maciek Salamon, Dominika Skutnik, Dorota Walentynowicz, Adam Witkowski, Ania Witkowska, Krzysztof Wróblewski, Marcin Zawicki
Kuratorka: Marta Wróblewska

https://www.ggm.gda.pl/Eksperyment_Ekslibris

.

.

GDANSK 2020 – online EXHIBITION

03.06-03.09.2020 I Instytut Kultury Miejskiej Gdańsk PL

participation with a series of photographs „The Forth Wall”

https://gdansk2020.eu/czwarta-sciana/

.

.

Stypendium ministra kultury i dziedzictwa narodowego RP

01.07. – 30.12.2020

http://mkidn.gov.pl/rozstrzygniecie-konkursu-o-stypendia-tworcze

.

.

Occupy project #1 – EXHIBITION

13.02-13.05.2020 Consulate General of Greece, New York

artists: Fanny Allié, Blanka Amezkua, Bill Bagburn, Jean-Baptiste Bernadet, John Bowman, Daniela Costova, Tim D’Agostino, Leïla Dubus, Cedrick Eymenier, Florent Frizet, Julien Gardair, Shani Ha, Zafeiris Haitidis, Melanie Levick-Parkin, Natalia Lopez, Renee Magnanti, Brendan O’Neill, Vincent Parisot, François-Thibaut Pencenat, Abraham Poincheval, Clément Rodzielski, Jason Rosenberg, Ann Shostrom, Xin Song, Tamas Veczi, Melanie Vote, and Dorota Walentynowicz

http://frenchculture.org/occupy-project-1

.

.

OKO I UCHO. NARCYZ I ECHO – PERFORMANCE

4-5.01.2020 Dni Muzyki Nowej, Klub Żak, Gdańsk

Małgorzata Walentynowicz – piano, sampler, toy piano , Dorota Walentynowicz – video

https://klubzak.com.pl/-dni-muzyki-nowej

.

.

BOBSCHE COMBO 
(Flow & <dienstag abend> feat. Luxus)  – exhibition

05.12.2019 – 24.01.2020 I Austrian Culture Forum Warsaw

artists: 
Brishty Alam, Mirna Bamieh, Agnieszka Brzeżańska, Ewa Ciepielewska, Vasilis Flouris, Mateusz Grzesiak, Christina Gruber, Bożena Grzyb Jarodzka, Paweł Jarodzki, Linda Lemon, Szymon Lubiński, Albert Mayr, Phelim McConigly, Janusz Perenc, Małgorzata Plata, Katrin Plavcak, Alicja Rogalska, Nicole Sabella, Paulina Semkowicz, Sophie Thun, Dorota Walentynowicz, Krzysztof Wałaszek

curator: Stanisław Welbel

http://austria.org.pl/wydarzenia/bobsche-combo

.

.

archiwum a kierunek performatywny – Debate
05.10.2019 I Fundacja Kultury Wizualnej CHMURA I Gdańsk

Jacek Niegoda, Waldemar Tatarczuk, Barbara Świąder-Puchowska, Joanna Zielińska
Moderacja: Dorota Walentynowicz

http://www.fundacjachmura.pl/?p=858

.

.

Pułapki_Symulacje_Transmisje. obszary postfotografii – wystawa
13.09 — 3.11.2019 I Galeria Miejska Arsenał I Poznań

Agnieszka Antkowiak, Kuba Bąkowski, Wojciech Bruszewski, Sławomir Decyk, Agnieszka Hinc, Jarosław Klupś, Igor Leński, Antoni Mikołajczyk, Mateusz Sadowski, Zbyszko Trzeciakowski, Dorota Walentynowicz, Paweł Wawrzyniak, Stefan Wojnecki

http://www.arsenal.art.pl/wystawy/pulapki_symulacje_transmisje/

.

.

Opake Fotografien – book release

Franziska Kunze „Opake Fotografien – Das Sichtbarmachen fotografischer Materialität als künstlerische Strategie”

with photographs by : Chargesheimer, Gottfried Jäger, Rosa Menkmann, Wolfgang Tillmans, Timm Ulrichs, Dorota Walentynowicz, Nanna Keogh Lauritsen and others
available at Reimer Verlag

https://www.reimer-mann-verlag.de

.

.

secret lives of cameras – ARTIST TALK 

14.04. 2019 Universität für angewandte Kunst, Vienna
Abteilung DIGITALE KUNST

Dorota Walentynowicz THE SECRET LIVES OF CAMERAS

https://digitalekunst.ac.at/public-lectures/

.

.

<dienstag abend> no 92 – exhibition

07.01.2018 I Tangentcy , Beijing, CN

Axel Stockburger (AT), Desmond Mah (AU), Dora Deliyska (BG), Dorota Walentynowicz (PL), Fernando Mesquita (PT), Kai Maier-Rothe (DE), Lia Karl (AT),  Phelim McConigly (IR),  Sophie Thun (PL), Xi Wang (CN), Zeng Xin (CN)

http://dienstagabend.org/?p=278

.

.

DARK WAS THE NIGHT – exhibition

01.08.2018 – 16 .12. 2018 I CCA ANDRATX, SP

artists: Matthias Bitzer (DE), Robert Davis (US), Koen Delaere (NL), Peter Demos (US), Slawomir Elsner (PL), FAMED (DE), Carsten Fock (DE), Peter Freitag (DE), Antonia Hirsch (DE), Peter Jellitsch (AT), Astrid Kruse Jensen (DK), Asger Dybvad Larsen (DK), Alexandra Medilanski (DE), Joan Saló (ES), Helga Schmidhuber (DE), Christine Schulz (DE), Reina Taniho (JP), Ignacio Uriarte (DE), Dorota Walentynowicz (PL), Sebastian Wickeroth (DE), Ebbe Stub Wittrup (DK), Natalia Zaluska (PL).

http://www.ccandratx.com/en/dark-was-the-night

.

.

100 FLAG – Wystawa

29.11-14.12.2018 I BIURO WYSTAW Warszawa

www.biurowystaw.pl

.

.

od zbioru do archiwum – debata

26.10. 2018 I BIBLIOTEKA GŁÓWNA UG | ul. Wita Stwosza 53, Gdańsk

Helene Baur, Marika Kuźmicz, Dominika Łabądź, Zofia Reznik, Katarzyna Lewandowska, Moderacja: Dorota Walentynowicz

http://youtube.com/od zbioru do archiwum

.

.

Nakład własny – SYMPOSIUM ON INDEPENDENT ARTISTS’ PUBLICATIONS

12.10. – 28.10.2018 I Luks Sfera I Gdansk, PL

Participants: Andrzej Awsiej, Bielizna, Helene Baur, Maciej Chodziński, Michał Chojecki, Dolne Miasto Pany, Paweł Dunin-Wąsowicz, Krzysztof Gliszczyński, Aleksandra Grzonkowska, Przemysław Gulda, Marzena Guzowska, Joanna Kabala, Grzegorz Klaman, Marika Kuźmicz, Katarzyna Lewandowska, Dominika Łabądź, Jacek Niegoda, Anna Ratajczak-Krajka, Zofia Reznik, Zbigniew Sajnóg, Maciej Salamon, Agnieszka Wołodźko, Marek Rogulski, Dorota Walentynowicz, Anna Witkowska, Małgorzata Żerwe

http://www.fundacjachmura.pl/

.

.

WASCHKAUE: DIVIDING LINE – exhibition

by Dorota Walentynowicz and Karolina Majewska-Guede

Miz Baltazar’s

29.09. – 12.10.2018 I Vienna, AT

http://www.mzbaltazarslaboratory.org

.

.

Sztuka z Lasu, Koniom Lżej – action/ auction

Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

04.10. – 07.10.2018 I Warsaw, PL

Artists: Anna Baumgart, Kuba Bąkowski, Rafał Bujnowski, Antonina Buszewicz, Oskar Dawicki, Krystian Grzywacz, Robert Kuśmirowski, Mikołaj Małek, Honorata Martin, Gizela Mickiewicz, Tomasz Mróz, Patrycja Orzechowska, Asia Piaścik, Szymon Rogiński, Slavs and Tatars, Janek Simon, Michał Slezkin, Magda Starska, Michał Szlaga, Radek Szlaga,Tomek Tyndyk, Dorota Walentynowicz, Mariusz Waras, Marcin Zawicki, Joanna Zastróżna.curated by: Andrzej Chyra and Patrycja Ryłko

.

.

TEXNI KATH’ODON – art in public space festival

02.07. – 06.07.2018 I Heraklion, GR

Artists: Phelim McConigly, Florent Frizet, Mathew Halpin, Jake Kahana, Yiannis Kaminis, Eirini Linardaki, Barbare Noiret, Nektarios Pappas, Vincent Parisot, Flora Rumelioti, Francois Tusseki,   Akanksha Sharma, Dorota Walentynowicz

.

.

FLOW / W dzikiej kocham się Wiśle – exhibition

Gdańska Galeria Miejska 2

23.06. – 06.07.2018 I Gdańsk, PL

Artyści: Dobrawa Borkała, Agnieszka Brzeżańska, Anna Brzozowska, Jakub Gliński, Justyna Górowska, Adam Gruba, Jakub Falkowski, Olivier Guesselé-Garai, Elżbieta Jabłońska, Karolina Karwan, Paulina Kitlas-Śliwińska, Izabela Koczanowska, Tomasz Kopcewicz, Grupa Luxus (Ewa Ciepielewska, Jerzy Kosałka, Małgorzata Plata, Pawel Jarodzki, Bożena Jarodzka, Szymon Lubiński), Antje Majewski, Cecylia Malik, Małpeczki (Maria Kozłowska, Maria Toboła), Tomasz Mróz, Muzealne Biuro Wycieczkowe (Tomek Pawłowski, Rafał Żarski), Gosia Nierodzińska, Dominika Olszowy, Franciszek Orłowski, Sławomir Pawszak, Katarzyna Przezwańska, Karol Radziszewski, Szymon Rogiński, Helena Siemińska, Emilia Sobczuk, Michał Szlaga, Małgorzata Szymankiewicz, Angelica Teuta, Tomasz Wawak, Dorota Walentynowicz, Alicja Wysocka, Patryk Zakrocki, Zuzanna Ziółkowska-Hercberg

.

.

Dienstag Abend No. 91: Kupalle on the Danube – collective project

19.06- 01.07.2018  I  Hoast, Vienna, AT

Artists: Ales Pushkin, <dienstag abend > (Ana de Almeida, Phelim McConigly, Fernando Mesquita, Sophie Thun, Dorota Walentynowicz), Zosia Holubowska, Vid Jeraj, Stafett (Minda Andrén, Jennifer Gelardo, Flavio Palasciano, Alexander Jackson Wyatt)

.

.

MIARY_U_WAGI / MEASURES OF ATTENTION – exhibition

Instytut Cybernetyki Sztuki

19.05- 21.05.2018  I  Gdansk, PL

Marcin Dymiter, Elvin Flamingo, Katarzyna Józefowicz, Mikołaj Jurkowski, Kifer Kowalczyk, Kamil Kusy, Honorata Martin, Jacek Niegoda, Mateusz Pęk, Magdalena Pela, Marek Rogulski. Arkadiusz Sylwestrowicz,  Dorota Walentynowicz

.

.

6 1/2 Wochen: Walentynowicz – Lauritsen – exhibition

Outside In – Inside Out

Museum Folkwang

25.01-11.03.2018  I  Essen, DE

curated by Franziska Kunze

.

.

BIAŁE KŁAMSTWO/ WHITE LIE – exhibition

CSW Kronika

25.11.2017 – 05.01.2018 I Bytom, PLOlaf Brzeski, Monika Drożyńska, Karolina Freino, Good Girl Killer, Katarzyna Józefowicz, Andrzej Karmasz, Anna Królikiewicz, Artur Malewski, Honorata Martin, Joanna Rajkowska, Daniel Rumiancew, Dominika Skutnik, Dorota Walentynowicz, Ania Witkowska, Adam Witkowski

kuratorzy: Emilia Orzechowska i Stanisław Ruksza

.

.

Khoảng lặng // Silent Gap : workshop and exhibition

with pisze/mówi/robi collecitve

Hue College of Fine Arts

14 – 17.11.2017  I  Hue, Vietnam

.

.

Chania Film Festival : UNVEILING A PARALLEL – screening

short film by Dorota Walentynowicz

Municipal Film Theatre

27.10.2017  I  Chania, GR

https://www.chaniafilmfestival.com

​.

.

From dream to decay – Monitor Festival

19.10 – 29.10.2017  I  Heraklion, GR

Artists : Dorota Walentynowicz, Céline Murphy, Carmen Berasategui, Yara Haskel, Louise Devin, Dan Perjovschi, Shani Ha, Barbara Noiret, Blanka Amezkua, Fanny Allie, Manuel Salvat, Vincent Parisot, Sibylle Meder e.a.

curated by Eirini Linardaki

.

.

Kupale Art / dienstag abend No.89

artists: Dorota Walentynowicz, Ales Pushkin, Ludwig Kittinger, Fernando Mesquita, Janak Kouzel,  Ana de Almeida, Sophie Thun

Art Pragnoz

29.06 – 03.07.2017  I  Bobr, BY

.

.

ISLAND HOPPING

Barbara Noiret/ Sally Osborn / Dorota Walentynowicz

Two Elephants

03.06 – 11.06 2017 I Heraklion, GR

.

.

On the path of knowledge / The phenomenon of Poznan school

book presentation

ed: K.J. Baranowski, P.Bosacki, P. Kurka, S.Sobczak, P. Wołyński

GALERIA MIEJSKA ARSENAL

 25.06.2017 Poznan

.

.

1/2/8 THE SYSTEM IS UNCERTAIN

PACT Zollverein

10-31.05.2017 Essen, DE

participants: The Institute for New Feeling, Jens Heitjohann, Dorota Walentynowicz and Karolina Majewska-Guede, Jeremy Bolen, Walter Solon

.

.

RECIPROCITY –  book presentation

GALERIE STADTPARK

04.03.2017 I Krems, AT

Artists: Priscila Fernandes, Francesco Gennari, David Hanvald, Manuel Knapp,

Maria Lai, Dóra Maurer, François Morellet, Michal Skoda, Jessica Stockholder,

Gerold Tagwerker, Peter Tscherkassky, Dorota Walentynowicz

with text by Dieter Bogner, Silvia Eiblmayr, Lorenzo Giusti, David Komary

SCHLEBRÜGGE.EDITOR

http://www.galeriestadtpark.at

.

.

LABORATORIUM RESEARCH vol. 2 – curated by pisze/ mówi/ robi

Gdańska Galeria Miejska 2

20.02 – 04.03.2017 I Gdansk PL

with contributions by:

Amirali Ghasemi, Kuba Szreder, Jacek Niegoda, Joanna Warsza,

Mirela Baciak, Antje Majewski, FYTA,  Sepake Angiama

.

.

Theirs

New Media Society, Tehran IR

20.01-24.01.2017

curated by: Patrycja Rylko, Dorota Walentynowicz

http://newmediasoc.com

.

.

PARAKINO / Odkrywanie równoległego – short film by Dorota Walentynowicz

Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia

08.12.2016, godz. 19:00
Łaźnia 1 na Dolnym Mieście

kuratorka: Jola Woszczenko

.
.
Unveiling a Parallel / ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΤΟΥ ΠΑΡΑΛΛΗΛΟΥ

short film by Dorota Walentynowicz

screening

Bethlehem Open-Air Theatre

06.08.2017  I  Heraklion, GR

http://www.candianews.gr/

​.

.

÷ / X [PODZIELIĆ PRZEZ POMNOŻYĆ]

Gdańska Galeria Güntera Grassa, ul. Szeroka 34/35-37

wystawa: 18.11.2016 – 12.03.2017

Artyści: Marina Abramović/Ulay, André Cadere, Khaled Hourani, Hannimari Jokinen,

Tomasz Kopcewicz, Julia Kurek, Lars Laumann, Andrzej Partum, Józef Robakowski,

Dorota Walentynowicz

Kuratorka: Marta Wróblewska

.

.

RECIPROCAL

Michal Skoda, Dorota Walentynowicz

GALERIE STADTPARK

22.10 – 30.11.2016 I Krems, AT

opening: 21.10.2016, 18.30h

curated by: David Komary

.

.

ƑƑ STAGE DIVING

GALLERI SYSTER

10-19.09.2016 I Luleå, SE

performed by:

Jonathan Bergström, Aubrey Heichemer, Sara Edström, Stina Engman, Linards Kulless, Stina Nilsson, Kerstin Schröder, Ulrika Segerberg, Katarina Skarin, Magda Tothova, Dorota Walentynowicz

.

.

NON-FICTION

Galeria Fotografii PF, Centrum Kultury Zamek w Poznaniu

21.09.2016 – 08.01.2017

curated by: Dorota Walentynowicz

Agnieszka Brzezanska, Michael Part : „ECLIPSER”

Marius Engh : „ESCHHOLZIA CALIFORNICA”

Michal Szlaga : „ICH”

.

.

ARTLOOP FESTIVAL 5 

27.08 – 04.09. 2016 | Sopot,  WYSTAWA : KUMULACJA
artyści: Ada Kaczmarczyk, Karolina Balcer, Mikolaj Dlugosz, Oskar Dawicki, Joanna i Agnieszka Fluder, Make Life Harder, Polen Performance, Daniel Rumiancew, Michał Sosiński, Magdalena Starska, Ania i Adam Witkowscy, Dorota Walentynowicz, Xavery Deskur Wolski, Jakub Woynarowski, Slawek Czajkowski Zbiok
kolektyw kuratorski: Lena Dula, Małgorzata Gołębiewska, Emilia Orzechowska, Ewa Szabłowska, Stach Szabłowski

.

.

PARKOWANIE – ZWIĄZKI RODZINNE (vol. 2) 

Wszystko, co oglądały Twoje oczy

16 – 17.07. 2016 | Park Oliwski + dzielnica Stara Oliwa | Gdańsk
artyści: Kamila Chomicz, Duch, Łukasz Jastrubczak, Aleka Polis, RITO (Michał Gos, Piotr Pawlak, Jacek Stromski, Wicza), Joanna Rajkowska, Piotr Trojan, Dorota Walentynowicz, Małgorzata Walentynowicz, Marek Wasilewski, Leon Wasilewski, Ania Witkowska, Adam Witkowski, Ewa Wyskoczyl

Kuratorzy: Emilia Orzechowska, Stanisław Ruksza

.

.

Kozanów – W POSZUKIWANIU CUDOWNEGO

23.06.2016 – 04.09.2016
osiedle Kozanów // Park Zachodni // nabrzeże Odry – Wrocławartyści: Hubert Czerepok (PL), Andrzej Dudek-Dürer (PL), Jörg Herold (DE), Jiří Kovanda (CZ), Katarzyna Krakowiak (PL), Kristina Müntzing (SE), Jacek Niegoda (PL), Aleś Pushkin (BY), Dominika Skutnik (PL), Dietmar Schmale (DE), Daniel Segerberg (SE), Merzedes Sturm-Lie (SE/BE), Michał Węgrzyn (PL), Julita Wójcik (PL), Artur Żmijewski (PL), Krzysztof Żwirblis (PL) < dienstag abend > czyli: Ana de Almeida (PT), Ludwig Kittinger (A), Fernando Mesquita (PT) Sophie Thun (A/ES) Dorota Walentynowicz (PL)

Kuratorzy : Iwona Bigos, Martin Schibli

.

.

Dienstag Abend ⇝ No. 83 
exhibitions / urban interventions in the city of Heraklion.

Dienstag Abend ⇝ No. 83
Πρόγραμμα εκθέσεων / αστικών παρεμβάσεων στην πόλη του Ηρακλείου.

May 27th -29th, 2016 

ABDUL SHARIF BARUWA (IT), ANA DE ALMEIDA (PT),  ARETUSA IERONYMAKI (GR),
BAPTISTE ELBAZ (FR), CÄCILIA BROWN ( AT ), CAITLIN HARDER ( US ), CATALINA RAVESSOUD (CH), DOROTA WALENTYNOWICZ (PL), EIRINI LINARDAKI (GR),  FEIDHLIM MCCONIGLY (IR), FERNANDO MESQUITA (PT), GEORGE REI (USA),  IPEK HAMZA (TR), ISMINI ADAMI (GR), JESSYCA R. HAUSER (AT), LIA KARL (AT),  LUDWIG KITTINGER (AT), MARC-ALEXANDRE DUMOULIN (CA), MARIA TRABULO (PT), MATTHEW HALPIN (AUS), MILIJANA ISTIJANOVIC (MNE), NAUSIKA RIGA (GR), NEKTARIOS PAPPAS (GR), SOPHIE THUN (PL), STEWART ZIFF (US), THOMAS GEIGER (DE), VINCENT PARISOT (FR), YAEL FIDES (AT)

.

.

OBJECT / SUBJECT / FEMINISM in contemporary photography

a talk by Dorota Walentynowicz

presented by Conqueer Heraklio
24,03.2016 @ DA

Dedidakidon15, Agia Triada, Heraklion GR

.

.

To czego jeszcze nie ma, a można sobie wyobrazić, że będzie

Gdańska Galeria Miejska 2, ul. Powroźnicza 13/15

wystawa: 6.02.16 – 06.03.16

Artyści: Elvin Flamingo i Kasia Swinarska, Anna Królikiewicz, Alicja Karska i Ola Went, Michał Łagowski, Honorata Martin, Dorota Nieznalska, Patrycja Orzechowska, Maciej Salamon, Dorota Walentynowicz, Ania i Adam Witkowscy, Julita Wójcik,  Piotr Wyrzykowski

Kuratorka: Patrycja Ryłko

.

.

Rican/Struction

02.04  – 11.06. 2016
Gallery Agustina Ferreyra

San Juan, PR

Abraham Cruzvillegas &  Alicia Riccio, Allora & Calzadilla, Beatriz Santiago Muñoz, Celeste Carballo, Dorota Walentynowicz,

Dustin Ericksen, Eliana Otta, Francis McKee, Gabriel Escalante, Gabriela Jáuregui, HaeAhn Kwon, Ignacio Lang, José Luis Cortés, Joseph Imhauser,

Martín Núñez, Michael Linares, Michelle Hernández, Noémie Vulpian, Schirin Kretschmann, Sena Wataya, Tony Cruz, Yun Choi